Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suvekuu Ameerikas: burgerid ja pitsa iga päev

3 min lugemist
Brita ­Tõnisson (parempoolne) õppis sel ­suvel Ameerikas ette­võtlust. FOTO: Erakogu

Äsja lõppes rahvatantsutrenn. Brita Tõnisson on sõbraga teel koju, päev nagu iga teine. Telefoniekraanil vilkuv tuluke vihjab saabunud meilile. “Eks see mingi kooli asi ole,” mõtleb Brita. Ta avab kirja ootusteta, seal seisab: “Sulle avaneb võimalus minna suvel USAsse!”.

Tellijale

Brita Tõnisson on Pärnu ühisgümnaasiumi õpilane, tänavu sügisel asub ta õppima lõpuklassi. Eelmainitud seik juhtus sel kevadel aprilli lõpus. Kõik sai alguse veidi alla aasta tagasi, kui Brita klassijuhataja tutvustas õpilastele põnevat võimalust kandideerida kuuajalisse ettevõtlusteemalisse projekti Ameerikas. Osaleda saab 30 vastset Baltimaade abiturienti, projekti korraldab Balti-Ameerika Vabaduse SA.

Juba kandideerimine oli omamoodi seiklus: esimeses etapis ­tuli kirjutada mitu ingliskeelset esseed. “Ühe essee küsimus oli: mida kingin mina Eestile sünnipäevaks? Teadsin kohe, millest kirjutada,” jutustas Brita. Tema kodukanti Kergusse oli plaan asutada Lionsi klubi, millega neiu oleks hea meelega liitunud. Kahjuks ei saadud aga piisavat hulka inimesi kokku ja ettevõtmine jäi katki.

14.08.2018 16.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto