N, 8.06.2023

Galerii: peaminister Jüri Ratas väisas Kihnu saart

Joosep Laik
, reporter
Facebook Twitter
Comments

Peaminister Jüri Ratas külastas täna Kihnu saart, kus kohtus omavalitsusjuhtide ja kohaliku elu edendajatega, samuti tutvus tulevase päästejaama, renoveeritava tuletorni ja Metsamaa pärimustaluga.

„Mul oli hea meel tõdeda, et minu viimasest Kihnu saare külastusest saati on nii mõnigi kihnlastele oluline asi edasi liikunud või lahenduse saanud,” sõnas Ratas.

„Väikesaartele tehti nende eripära arvestav liiklusseaduse muudatus, alustatud on päästejaama rajamist ja renoveeritakse parasjagu saare turismimagnetit Kihnu tuletorni,“ loetles peaminister.

Kihnu pärimuskultuuri edendaja ja SA Kihnu Kultuuriruumi juhi Mare Mätasega arutas peaminister saare pärimuskultuuri hoidmist ja arendamist. Peaministri väitel on Kihnus säilinud ainulaadne vaimne ja materiaalne kultuuripärand, mis vajab autentsel kujul säilitamist.

„Peame tegema kõik endast oleneva, et ka sajandite pärast oleks au sees Kihnu naiste lauluvaramu, käsitööoskused ja saare kogukondlikud tavandid. Kasutades Kihnu Virve loodud laulu “Mere pidu” sõnu, siis Kihnu on, jääb ja olema peab.“

Oma ringreisilgi kohtus peaminister legendaarse Kihnu Virve ehk Virve Kösteriga ja külastas Metsamaa pärimustalu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles