P, 29.01.2023

“Üks rätsep tuli Rasinast, ti-ral-la-la!”

Ille Rohtlaan
“Üks rätsep tuli Rasinast, ti-ral-la-la!”
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Inimlik igatsus mil­legi kauge ja kättesaamatu, imepärase ja jumaliku poole pole aja kulgedes kuhugi kadunud. Seda otsusekindlat, selget lavastajavaadet on etenduses tunda.
Inimlik igatsus mil­legi kauge ja kättesaamatu, imepärase ja jumaliku poole pole aja kulgedes kuhugi kadunud. Seda otsusekindlat, selget lavastajavaadet on etenduses tunda. Foto: Kevin Kohjus

Romantiline värskeõhulavastus “Toomas Nipernaadi” Tori vallas Linnamehe puhkekeskuse tiigi kaldal on otsusekindlalt Gailiti laadis: musikaalne hingestatud lugu liigub teosest-filmist tuntud rada ja peaosatäitja Pääru Oja hoiab lavastust võimsalt, ennast säästmata püsti.

Mängupaik on unistuste suve sumeduses päikeseloojangu värvides täiuslik – sillaga tiik, paremal heinarõuk, üle silla paistavad võimsad laudauksed, ­taga metsatukk, tiigi ees kaev ja tinglik taluõu.

Eheda mänguplatsi võimalusi kasutab suvelavastus kenasti ära, kaua kestnud palavuses on loomulik ja efektne, kui juba esimeste stseenide jooksul ­mitu tegelast tiigivette hüppab või kukub – vett pritsib ja riideid lendab.

Märksõnad
Tagasi üles