Et poliitikat muuta, tuli väljakule astuda

Marina Kaljurand FOTO: Sander Ilvest

Viimastel aastatel olen väga palju Eestis ringi sõitnud – kohtunud tudengite, õpilaste, naisorganisatsioonide ja muude ühendustega. Olen seda teinud diplomaadi, ministri ja presidendikandidaadina, aga enamasti niisama Eesti elust ja Eesti inimestest huvitatuna.

Tellijale Tellijale

Ja ikka on jutt jõudnud poliitikani. Olen alati rääkinud poliitikast ausalt ja ilustamata, kõnelnud oma kogemusest ja julgustanud poliitika ja poliitikute suhtes aktiivne ja nõudlik olema. Tihti olen kuulnud vastuseks: aga miks teie poliitikas ei ole? Tõesti, miks? Ei ole saladus, et mind on korduvalt poliitikasse kutsutud ja mitte ainult sotsiaaldemokraatide seast. Kutsuti ka enne kohalike omavalitsuste valimisi. Vastasin siis eitavalt, sest ma ei olnud kindel, et see on minu kutsumus. Tunnistagem, et poliitikute maine on päris kehv. Palju lihtsam on teha seda, millega oled harjunud, ja aeg-ajalt kritiseerida. Keerulisem on mugavustsoonist välja astuda ja ­püüda poliitikuna Eesti riigi ja rahva elu kujundada. Vajasin aega, et mõelda ja selgusele jõuda.

Ja nüüd ma tegin oma otsuse. Ma ei teinud seda surve tõttu või haletsusest või viisakusest. See olnuks alandav ja vale. Tegin otsuse, sest tunnen, et aeg on küps. Arvan, et mul on, mida poliitikasse tuua, ja arusaam, mida Eesti vajab. Ausam ja julgem on öelda otse, et tahan Eesti elu läbi erakonnademokraatia edendada. Vaid mõttekaasluse kaudu saavad mõtted lõpuks tegudeks – see ongi demokraatia olemus.

16.08.2018 18.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto