“Vanemad saatsid Tartust lapse võistlema ja ta oleks peaaegu surma saanud!”
Pärnu jõel valitseb kaos

  • “Ma ei saanud aru, kas see on võistlussõit või nad sõidavad niisama, sest treeningud käivad iga päev. Alles lähemale jõudes sain aru, et nad tulevad täie hooga,” seletas kapten.
  • Rääkis, et mingi kellaaeg oli olnud vale ja siis kapten avastas (rõhutas valjuhäälselt, M. P.) ennast sõudjate keskelt. No kuulge ...” rääkis treener ärritunult. “Ma ei tea. Kas ta on pime või?“
  • Väli teatel on edaspidi Pärnu jõel võistlusi korraldada üliraske, kuna veeliiklus aina tiheneb. “Emajõge saab võistlusteks kinni panna, Viljandi järve samuti, aga Pärnu jõge mingil põhjusel mitte,” nentis Väli.

Pealtnägija saadetud videost on näha, kuidas sõudja ja lõbusõidualuse kokkupõrkest jäi puudu heal juhul vaid meeter.

FOTO: Kuvatõmmis

“Vanemad saatsid Tartust lapse võistlema ja ta oleks peaaegu surma saanud!” Nii rääkis Pärnu sõudeklubi sportlane Nora Küüts suvepealinna jõel juhtunud intsidendist noorte ja alla 23aastaste meistrivõistlustel, kus lõbusõidulaev sattus võistlusrajale. Nüüd jättis Eesti sõudeliit juhtunu pärast sellele nädalavahetusele planeeritud Eesti meistrivõistlused Pärnus sootuks ära ja mõõduvõtt toimub hiljem tõenäoliselt Viljandis.

Tellijale Tellijale

Veesõidukid on siinsel jõel treenivatele ja võistlevatele sõudjatele juba pikalt pinnuks silmas. Küll kaatri- ja jetiomanikud, kes ei pea lugu sõudevõistluste korraldajate keeldudest ja kihutavad võistlusrajal liikuvate paatide vahel, nüüd siis mitu korda suurem lõbusõidulaev.

Selle kapteni Tiit Tõniste sõnutsi juhtus intsident puuduliku infovahetuse tõttu. Laevajuhi jutu järgi oli tal sõudjate startide graafik ja korraldajate telefoninumber, kuid pidevat sidet ei peetud.

Tagasi üles