Meistriliiga liider lõi Vaprusele neli väravat

Jalgpall Pärnu Rannastaadionil.
Jalgpall Pärnu Rannastaadionil. Foto: Lilli Tölp /

Jalgpalli Eesti meistriliigas läksid Hiiu kunstmurustaadionil vastamisi tabeli esimene ja viimane, Nõmme Kalju ja Pärnu Vaprus.

Vaprad Karud suutsid oma värava puutumatuna hoida 22 minutit, kuni karistuslöögijärgses olukorras koksas palli võrku Maximiliano Ugge. Möödus vaid kaks minutit, kui Kalju duubeldas eduseisu: Igor Subbotin jäeti trahvikasti joonel vabaks ja Kalju ründaja pommitas palli Richard Alandi selja taha.

Seis läks veel hapumaks 29. minutil, kui Rauno Tutk tõmbas Subbotini karistusalas pikali. Penaltit läks lööma Ugge, kes lajatas palli perfektse löögiga ristnurka. 3:0. Selle skooriga poolaeg lõppeski.

Teisel poolajal hoidis Vaprus 45 minutit taga nulli, kuid täpselt 90 minuti täitudes lõi Kalju vahetusmees Aleksandr Volkov ühe veel.

Kalju on püsinud kaotuseta kogu hooaja ja on 60 punktiga tabeli liider. Ühe mängu vähem mänginud florakad asuvad nelja punkti kaugusel. Vaprus hoiab üheksa silmaga viimast kohta, Viljandi ja Kuressaare jäävad viie punkti kaugusele.

Suvepealinlaste järgmine matš tuleb teisipäeval koduväljakul Paidega.