Galerii: algas Rääma sõudebaasi lammutamine

Pärnus on alanud Rääma sõudebaasi lammutustööd, asemele rajatakse Molumba OÜ võidutöö “Vesilik” alusel moodne sõudebaas.

"Lammutustöödega soovime lõpetada juba septembri lõpupaiku ja kohe alustada vundamenditöödega. Kuna hoone struktuur on üsna lihtne, siis peaks aastavahetuseks olema uus sõudebaas valmis," rääkis sõudeklubi presidendi Toomas Rapp.

Pärnu sõudeklubi ja riigihankekonkursil ainsana osalenud Pärnu REV Ehitus OÜ sõlmisid lepingu, mille kohaselt ettevõte ehitab 470 868 euro eest aasta lõpuks esmalt välja ellingu kuus löövi platsidega. Rapi sõnutsi jääb esialgu rajamata kaks löövi, mis mõeldud treenerite kaatritele ja rajatähistele.

Välitreeningud tema sõnutsi jätkuvad ja sõudepaadid on seni hoiustatud ajutistel riiulitel töökojahoones ja sõudebaasi alal.

Rääma sõudekeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand “Vesilik”, mille autorid on Karli Luik, Johan Tali, Kirke Päss, Mae Köömnemägi ja Harri Kaplan arhitektuuribüroost Molumba OÜ. FOTO: Arhitektuuribüroo Molumba OÜ

Ta märkis, et esimese etapi teises järgus valmib peahoone esimene osa, milleks kavatseb klubi korraldada tuleva aasta alguses riigihanke. Ehitusperioodiks on kavandatud aasta, mille järel loodetakse lisarahastusega püsti panna peahoone tribüünidega.

Mullu oktoobris allkirjastasid Pärnu linnavalitsus, kultuuriministeerium ja MTÜ Pärnu Sõudeklubi ühiste kavatsuste protokolli, mille alusel valmivad sel ja järgmisel aastal sõudekeskuse elling ja peahoone esimene järk, mille maksumuse kogusumma on kuni 2,4 miljonit eurot.

Tagasi üles
Back