Pärnumaa jahimehed on alanud hooajal lasknud ühe karu

Karu.

FOTO: Arvo Meeks

Pärnumaa jahimehed on tänavusel karujahi hooajal küttinud siinsetes laantes ühe mesikäpa ja luba on lasta veel üks metsaott.

Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuhi Eero Nõmme teatel küttis tänavuse hooaja ainukese karu Kaisma jahipiirkonnas kohalik jääger. “See oli keskmise suurusega täiskasvanud isakaru, kes kaalus 176 kilogrammi.”

Eestis kokku on 1. augustist 31. oktoobrini kestval jahihooajal lubatud lasta 61 karu, kellest augusti lõpu seisuga on kütitud 45.

Enim on lubatud mõmmikuid küttida Ida- ja Lääne-Virumaal, vastavalt 14 ja 11.

Lääne-Virumaa jahimehed on küttinud kümme karu ja tohivad lasta veel ühe. Ida-Virumaa jahimehed on aga lasknud tänavusest limiidist poole ehk seitse karu ning niisama palju saavad nad veel lasta.

Maakondlike küttimiskvootide määramise aluseks on võetud kahjustuste esinemise sagedus ja kahju tekitanud isendite arv kahjustuspiirkonnas. Maakonna limiit omakorda on jagatud jahipiirkondade vahel ja rohkem on suunatud küttimist neisse piirkondadesse, kus kahjustusi on viimasel paaril aastal kõige enam esinenud.

Karu küttimismahu määramisel on arvestatud, et tegemist on kaitsealuse liigiga Euroopas ja Eesti on saanud tema küttimiseks erisuse. Küttimine on lubatud ainult kiskjakahjustuste ennetamiseks ja vältimiseks.

Möödunud aastal lasti Eestis kokku 54 karu, limiit oli 56.

Tagasi üles