Hakatuseks soovitan kõigil kodanikel, kes näevad korraldatud jäätmeveos ”röövkapitalismi” (ja neilgi, kes tonte ei näe), minna keskkonnaministeeriumi kodulehele http://www.envir.ee/1100028 ja lugeda artiklit korraldatud jäätmeveo eesmärkidest ministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialisti Ulvi-Karmen Mölleri sulest.
Artikli sissejuhatusest saame teada, et korraldatud jäätmeveo eesmärk on siduda kõik jäätmevaldajad ühtsesse jäätmekäitlussüsteemi. Sellega väheneb Eesti metsaaluste prahistamine, võõraste/avalike prügikastide (vale)kasutamine ehk prügijäneste tegevus, jäätmete ahjus/lõkkes põletamine ja muu negatiivne Eesti prügikäitlemise kultuuris, mis keskkonnakaitsjate hinnangul on lausa keskkonnavaenulik.
Müüdid korraldatud jäätmeveo kohta
Pärnus on korraldatud jäätmeveo printsiibi rakendamine aastaid veninud, kuna riigihanked takerdusid esialgu prügiveofirmade algatatud kohtuvaidlustesse. Sedasi venitati tänavu augustini, kuid praeguseks on leping sõlmitud ja korraldatud jäätmevedu Pärnu linnas hakkab toimima 1. novembrist k.a.
Jäätmeseaduse § 69 lg 1 ütleb selgesti, et jäätmevaldaja loetakse korraldatud jäätmeveoga liitunuks alates kohaliku omavalitsuse üksuse korraldatud jäätmeveo jäätmeloa kehtima hakkamisest.
Ragn-Sellsi jäätmeluba hakkab kehtima 1. novembrist 2011 ja sellest kuupäevast on kõik Pärnu linna jäätmevaldajad seaduse alusel süsteemiga liidetud.
Jäätmevaldaja on seaduse mõistes jäätmetekitaja või muu isik, kelle valduses on jäätmed. Jäätmevaldaja on korteriühistugi, selle puudumisel aga omanik, kelle kinnisasjal asub suvila, elu- või äriruum.
Ragn-Sellsi saadetud leping ei ole hirmutamiseks, vaid on täielikult seadusega kooskõlas, selle alus on jäätmeseadus ja Pärnu linna ning Ragn-Sellsi vahel riigihankemenetluses sõlmitud leping.