Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maakoolid jäävad jänni karmide tervisenõuetega

2 min lugemist
Väikest Pärnjõe kooli külastab kohalik arst üsna harva, ometi nõuavad seadused nõuetele vastavaid meditsiiniruume. FOTO: Urmas Luik

Terviseamet kontrollis Põhja-Pärnumaal Pärnjõe kooli ja Vändra gümnaasiumi meditsiiniõe ruumi ja leidis, et kabinetid ei vasta seaduses nõutule. Koolid peavad mõnda nõuet ebapraktiliseks, kui mitte võimatuks täita.

Tellijale

Pärnjõe kooli puudustena toob terviseamet välja näiteks asjaolu, et arstiabi osutamiseks vajalikud töövahendid võtab kooliõde kaasa, sest kohapeal need puuduvad, samuti asub esmaabikapp arstikabeineti asemel õpetajate toas.

Pärnjõe kooli direktori Valdur Ojala sõnutsi külastab kooli Vändra perearstikeskusest meditsiiniõde, kellel tõesti omal lihtsamad töövahendid kaasas (süstlad, mõõdulint, kaal, pastakas, arvuti), vähegi keerulisemad protseduurid tehakse vajadusel juba perearsti juures.

“Kui väga täpseks minna, peaks kooliõele olema sisustatud eraldi ruum, reaalselt ei ole see paljudel väikestel koolidel võimalik,” tõdes Ojala, täpsustades, et tervishoiutöötaja käib neil vaid paar korda kuus.

04.09.2018 06.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto