R, 30.09.2022

Üle-eestilised looduskeskuste päevad jõuavad Pärnu

Joosep Laik
, reporter
Üle-eestilised looduskeskuste päevad jõuavad Pärnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pernova loodusmaja.
Pernova loodusmaja. Foto: Urmas Luik

Nädalavahetusel toimuvad esimesed looduskeskuste päevad, kus ligikaudu 40 loodus- ja keskkonnahariduskeskust kõikjal Eestis kutsuvad külla ning pakuvad looduse ja tervisega seotud tegevust. Kaasa lööb ka Pärnu Pernova looduskeskus.

“Argiaskeldustes kipume unustama, kui palju looduses viibimine mõjutab meie tervist. Looduskeskuste päevadel saab igaüks valida sobiva liikumisviisi, olgu see seenelkäik, kepikõnd, kanuuretk või traditsiooniline loodusmatk,” loetles keskkonnaminister Siim Kiisler mooduseid, kuidas teemapäevadest osa võtta.

Laupäeval kell 12 algavad üritused Pärnus Kadri Pulga loenguga “Pärilikkus ja alkohol”. Seejärel tuleb töötuba “Silmad on südame aken”, kus uuritakse silma ehitust, vaadatakse, kuidas see toimib, mis on nägemismeel, ega unustata silmade tervist. Samal ajal meisterdatakse teises õpikojas unenäopüüdjaid.

Õuealal toimub tervisliku eluviisi ja kepikõnnikoolitus, millele järgneb käimisretk, milleks tuleb kaasa võtta käimiskepid või need kohapealt laenutada ja panna selga ilmale vastav riietus.

Samuti valmistatakse tervislikke smuutisid ja degusteeritakse neid, mängitakse maja- ja keskkonnamänge, tutvustatakse huviringe ja tehakse tutvust loodusmaja vaatamisväärtustega.

Kõigi avatud looduskeskuste päevade programmid ja registreerimisinfo leiab portaalist Keskkonnaharidus.ee. Teemapäevi korraldab keskkonnaamet SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul.

Märksõnad
Tagasi üles