Reformijärgne värske pilt tulevikku

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Teaduspõhine majandus.
  • Turismi- ja puhkemajandus.
  • Inimkapital ja kogukonna elukorraldus - sidus maakond.
  • Tehniline taristu ja ühistransport.

Riigihalduse minister Janek Mäggi jõuab enne valimisi maakonnavisiitidega parasjagu pidi ette saada, millised on haldusreformi tagajärjed ja kuidas see mõjutas maakondi. Pildil on minister Pärnumaal Trimtexis.

FOTO: Mailiis Ollino

Saatsime omavalitsustele ja koostööpartneritele uuendatud arengustrateegia “Pärnumaa 2035+” eelnõu lähiaastate tegevuskavaga, mis avalikustatakse SA Pärnumaa Arenduskeskuse (SAPA) ja Pärnumaa omavalitsuste liidu (POL) veebilehel. Nagu varemgi on koostöö Pärnumaal tulemuslik ja valminud materjal esimene omasugune riigis. Loodetavasti ei jää kvaliteet alla kiirusele.

“Pärnumaa 2035+” ja selle tegevuskava aastateks 2019–2023 (2025) koostamisel on lähtutud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muudatustest, mis näevad ette, et haldusreformi ja maavalitsuste kaotamise järel on omavalitsusüksuste ühine ülesanne kavandada maakonna arengut ja viia plaanid ellu.

Koostamisel järgisime rahandusministeeriumi juhendit ja soovitusi, aga “Pärnumaa 2035+” uuendamine ei alanud tühjalt kohalt. Selle eelkäijad on “Pärnumaa ettevõtluse arengustrateegia”, “Pärnumaa strateegia 2010” ja strateegia “Pärnumaa 2030+”.

Tagasi üles