Sisukord
Paberleht
Paberleht

Mida tuleb Eestis ennekõike teha

3 min lugemist
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet leiab, et kuna inimesed tähtsustavad kõigepealt oma tervist, siis vajab tervishoid erilist tähelepanu ja raha. FOTO: Urmas Luik

Eesti senise eduka arengu juures leidub siiski hulk teemasid, millega kõik pole veel väga hästi ja mis vajavad muutust või lahendust nähtavas tulevikus. On valdkondi, mis seotud raha või selle puudusega, aga ka küsimusi, mis seotud hoiakutega.

Tellijale Tellijale

Usun, et igal Eesti inimesel on loetelu teemadest, mis ennekõike peaksid tähelepanu pälvima. Panin kirja need asjad, mis Eestis enam ja kiire­mini korrastamist ja tuge vajavad, et jõuaksime taas lähemale unistuste Eestile, kus paljudel on hea olla ja et ühiskond toimiks ja areneks tõrgeteta.

Inimestele on kõige lähem ehk tervis. Tihti on keeruline saada arstiaega, ootejärjekorrad on pikad ja suurtest keskustest kaugemal elavatel inimestel pole kindlustunnet, et kui vaja, jõuab arstiabi kiiresti kohale. Seega ­vajab tervishoid kiiresti erilist tähelepanu ja ressurssi. Ühiskonnalt kõige rohkem tuge vajavad inimesed seda tegelikult ei saa. Näiteks teatud juhtudel vähihaiged, kelle viimane lootus on ühiskondlikel alustel tegutsev ja annetustest sõltuv vähiravifond või vähihaigete laste vanemate liit, kes liikmete toetuseks korraldab näiteks pardirallisid. Või lastele mugavamad insuliinipumbad, mida haigekassa ei toeta. Nii aga ei peaks olema.

15.09.2018 19.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto