Sisukord
Paberleht
Paberleht

Ettevõtja Raivo Hein ostis pileti kosmosereisile

5 min lugemist
Astro­fotograaf Raivo Hein sirvimas oma raamatut “Taeva puudutus” Allikukivi veinimõisas huvilistega kohtumise eel. FOTO: Silvia Paluoja

Tagasihoidlikus hallis pintsakus, kulunud teksades ja veidi habetunud ette­võtja Raivo Hein ei meenuta esmapilgul meest, kelle taskus on kosmosereisi pilet ja kes on pannud raha ennast teenima. Aga ta teab, kuidas teenida esimene miljon ja millised näevad välja kauged tähesüsteemid. Ta on kõrgharitud teedeehitusinsener, kelle esimene äri oli nõukogude ajal defitsiitsete Rubiku kuubikutega kauplemine: rublaga sai, kümnega müüs edasi. Siis tulid EST-tähisega autokleepsud, läbikukkumine kütuseäris ja enda uuesti jalgele ajamine, pere nimel.

Tellijale Tellijale

52aastane Raivo Hein on kümmekonna ärikinnistu omanik, tegev panganduses. Investeeringud mitmes valdkonnas on andnud talle finantsvabaduse, ta on Saaremaa silla ehitamise tu­line toetaja ning Eesti esimene astrofotograaf. Sellest, kuidas ta andis käe astronoomiale ja mismoodi äri edendada, kõneleski ta läinud laupäeva õhtul oma venna Roman Heina pere rajatud Allikukivi veinimõisas.

19.09.2018 21.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto