P, 29.01.2023

Peojärgne pohmelus ja sotsiaalne pimedus Pärnu linnagaleriis

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Peojärgne pohmelus ja sotsiaalne pimedus Pärnu linnagaleriis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fred Kotkase eestlaste pidutsemiskultuuri käsitleval näitusel ei näe ülevat laulupidu. Pigem stseene, mis võivad ette tulla siis, kui pidutsemisega on liiale mindud.
Fred Kotkase eestlaste pidutsemiskultuuri käsitleval näitusel ei näe ülevat laulupidu. Pigem stseene, mis võivad ette tulla siis, kui pidutsemisega on liiale mindud. Foto: Alar Raudoja

Fred Kotkas, kelle kavandite järgi esmalt Pärnu linnabussid siniseks ja pärnaõieliseks võõbati ning seejärel kesklinna bussijaama õu Eesti Vabariigi sünnilinna tutvustava 23meetrise pannooga ehiti, sai mullu ­Pärnu linnalt esimese kunstnikuna 3000eurose loomestipendiumi: 15 maalist koosneva sarja “Eesti pidu” tarvis.

“Oli intensiivne tööperiood,” avaldas Kotkas, kuidas naine lastega tegelemise enda õlule võttis ja ta neli kuud end varahommikust hilisõhtuni maalide sünnile pühendas. Ehkki sari sai toetust “EV 100” kunstiprogrammistki, ei näe neil piltidel ülevat laulupidu. Pigem stseene, mis võivad ette tulla siis, kui pidutsemisega on liiale mindud.

Pärnu linnagalerii juhataja Alar Raud­oja möönis, et kunstnike majas näitusetöid lahti pakkides ehmatas teda nii mõnigi teos, aga sarja korraga nähes mõistad: selline see meie elu ongi – ühtaegu naljakas, tragikoomiline ja kole.

Märksõnad
Tagasi üles