Sisukord
Paberleht
Postimees

Peojärgne pohmelus ja sotsiaalne pimedus Pärnu linnagaleriis

2 min lugemist
Fred Kotkase eestlaste pidutsemiskultuuri käsitleval näitusel ei näe ülevat laulupidu. Pigem stseene, mis võivad ette tulla siis, kui pidutsemisega on liiale mindud. FOTO: Alar Raudoja

Fred Kotkas, kelle kavandite järgi esmalt Pärnu linnabussid siniseks ja pärnaõieliseks võõbati ning seejärel kesklinna bussijaama õu Eesti Vabariigi sünnilinna tutvustava 23meetrise pannooga ehiti, sai mullu ­Pärnu linnalt esimese kunstnikuna 3000eurose loomestipendiumi: 15 maalist koosneva sarja “Eesti pidu” tarvis.

Tellijale Tellijale

“Oli intensiivne tööperiood,” avaldas Kotkas, kuidas naine lastega tegelemise enda õlule võttis ja ta neli kuud end varahommikust hilisõhtuni maalide sünnile pühendas. Ehkki sari sai toetust “EV 100” kunstiprogrammistki, ei näe neil piltidel ülevat laulupidu. Pigem stseene, mis võivad ette tulla siis, kui pidutsemisega on liiale mindud.

Pärnu linnagalerii juhataja Alar Raud­oja möönis, et kunstnike majas näitusetöid lahti pakkides ehmatas teda nii mõnigi teos, aga sarja korraga nähes mõistad: selline see meie elu ongi – ühtaegu naljakas, tragikoomiline ja kole.

25.09.2018 27.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto