Bändikonkursi poolfinaali jõudnud pärnakad toovad lavale trompetid, röstri ja südame

Noortebändi konkursile laekunud ligi 100 muusikust pääses poolfinaali 15, kelle seas kolm Pärnu interpreeti ja ansamblit.  FOTO: Urmas Luik

Neljapäeval algab kolmepäevane konkurss Noortebänd, mis on Eesti suurim ja pikima ajalooga noortele muusikutele mõeldud võistlus. Iga-aastasest üritusest, mis sai alguse 18 sügist tagasi, on kujunenud hüppelaud arvukatele praegu pildis artistidele.

Sel aastal jõudis sadakonnast võistlusele pürginud ansamblist ja lauljast poolfinaalidesse 15, kelle seas kolm kodulinna interpreeti ja bändi. Teise eelvooru jõudnud Pärnu muusikud Steven Ilves, Howling Sky ja Wicked Buzz astuvad kultuuriklubis Tempel üles reedel kell 20.

Tellijale Tellijale

“Sellised konkursid on kindlasti noortele muusikutele olulised ja vajalikud. Nad saavad end proovile panna, esineda suurele publikule, näidata oma loomingut ja iseennast ning seejuures areneda interpreetidena,” leiab Noortebändi produtsent, pärnakas Kertu Mägar, kelle sõnutsi on ürituse eesmärk kasvatada uusi ja omanäolisi kodumaiseid artiste.

Konkursist on aastatega kujunenud tähtis Eesti muusikakultuuri arendaja, mis pakub osalejatele tagasisidet ja koolitusi professionaalidelt ning parimat heli- ja valguslahendust kontsertidel, innustades noori ja alles muusikakarjääri alustavaid interpreete loomingut kvaliteetselt ja hästi esitlema.

28.09.2018 02.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto