Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kormoranide invasioon jõudis Pärnusse

3 min lugemist
Tindisaarte juurde kolinud kormoranid uurivad ümbrust, otsekui arutledes, kas jääda talveks või kevadel jõesaarekestele pesitsema tulla? FOTO: Urmas Luik

Nagu rindeteated on tänavu jõudnud toimetusse sõnumid kormoranide asustatud laidudest Pärnumaa rannikumeres ja nüüd on see loodust silmanähtavalt moonutav invasiivne linnuliik jõudnud Pärnu linna Tindisaartele.

Tellijale Tellijale

“Esimesi kormorane märkasin Tindisaarte kohal tiirutamas kahe nädala eest,” teavitas üks Paikuse alevi Linnuriigi elanikest, kelle kodu asub jõest vaevalt 100 meetri kaugusel. “Nüüd näib, et nad on saared omaks võtnud.”

Ehkki ornitoloogid iseloomustavad meile Kesk-Euroopast ilmunud kormorane inimpelgliku liigina, ei paista see vähemalt Eestis nii.

Kalev Rattiste, Eestis viimastel aastatel enim kormoranide levikut uurinud teadur maaülikoolist, kinnitab üldist arusaama, et kormorane on võimalik tõrjuda inimese kohaloluga. Kuid tõi siiski näite Taanist nähtud fotost, kus kormoranide pesitsusperioodil munakurna õlitavast inimesest 15 meetri kaugusel istub pesal emaskormoran, laskmata end häirida.

09.10.2018 11.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto