Linn ei soovi häirivat leheföönitamist keelata

Paljud ­linlased kahtlevad, kas on mõttekas ­lehed kõnniteelt kõrvale puhuda, kui tuulehoog need kohe ­õige pea ­tagasi toob. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu Waldorfkooli 2. klassi õpetaja Sirli Arumäe kurdab, et lehepuhurid undavad Koidula pargis sedavõrd kõvasti, et vahetundide ajal ei saa väljas lastega isegi vestelda. Müra kostab klassi ja häirib õppetööd. “Kui on soojemad päevad, tahaks akent lahti teha, aga müra on tugev,” kõneles ta.

Tellijale Tellijale

Arumäe meenutas, et lehepuhurid võeti kasutusele juba septembri keskel ja tõenäoliselt jagub häirivat huminat veel pikaks ajaks, kuna suurem osa lehti on alles puu otsas. “Mullu puhuti viimaseid kokku alles talvel, kui need olid ligased, porised,” avaldas õpetaja kahtlust, kas lehepuhur on sellisel juhul mõttekas.

Kuninga tänava elanik ja Kolhethi restorani pidaja Andri Arula peab kilplase tööks märja teekatte lehtedest puhastamist puhuriga. “See on asfaldi kuivatamine. Ühe lehe tagaajamine võtab 20 sekundit. Leht ei tule asfaldi küljest lahti, kuna on märg,” selgitas ta.

10.10.2018 12.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto