Sindi raekojas vaevlevad ametnikud ruumikitsikuses

Tori ­vallaarhitekt Kristjan Kullerkan näitab raekojas ­originaalse pliidiga omaaegset korterit, mida töötajad kasu­tavad puhke- ja kohvi­nurgana.

FOTO: Mailiis Ollino

Tori vallavalitsuse töökorraldust häirib ruuminappus, sest moodustatud omavalitsuse ametnikud peavad mahtuma Sindi raekotta, mis ehitati 81 aastat tagasi.

Tellijale

Halduspiiride muutmise järel on päevakorral ajaloolise hoone sise­muse ümberehitamine nii, et säiliks palju algseid detaile Pätsu-aegsete ­silikaatseinte vahel.

“Ametnike kokkutoomine peaks suuremas perspektiivis olema vallaelanikele kasulik, sest kahjuks tuleb ette selliseid juhtumeid, kus inimene on kõik meie teeninduskeskused läbi sõitnud, enne kui ta jõuab õigesse osakonda,” tõdes Tori vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Katariina Vaabel. “Praegu on meil näiteks Saugas arengu- ja planeeringuosakond, Toris on majandusosakond, Sindis on sotsiaal­osakond, kantselei ja vallavanem. Tuleb ette infoauke, mida üritame parandada nii, et keskus ja teenused oleksid ühes kohas, aga kuna meil on neli suurt piirkonda, jääks esmaste toimingute tegemiseks igasse keskusesse näiteks sotsiaaltöötaja.”

Tagasi üles