E, 30.01.2023

Galerii: poisid pürivad Endlas Oliver Twistiks

Sirle Matt
, reporter
Galerii: poisid pürivad Endlas Oliver Twistiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kaks päeva on Pärnu Endla teatris väldanud casting, et leida uude lavastusse „Oliver Twist“ nimiosatäitja ja vaestemaja laste- ja röövlikamba liikmed.

Kandideerima oodati üheksa- kuni 13aastasi lauluoskusega poisse. Eile astus žürii ette umbkaudu 40 last, kellest valiti välja 20, kel täna on tulnud oma oskusi uuesti esitleda.

Hommikupoolikul said poisid ülesandeks selgeks õppida üks laul. Ent paber laulusõnadega võeti neilt üsna kiiresti käest.

Poisid ütlesid, et pabinat ülesastumise ees ei tunne: mõnigi neist on varemgi konkurssidel osalenud.

Lõunast algas tantsutund kahe noore õpetaja juhendamisel.

Kõik konkursil osalejad pole sugugi kohalikud lapsed, kandidaate teatrirolli oli kohale tulnud pealinnastki. Noored osatäitjad selguvad juba täna õhtuks. Žüriisse kuuluvad lavastaja Peep Maasik, laulja ja helilooja Jarek Kasar ning koreograaf Rauno Zubko.

Väljavalitutega toimuvad eelproovid novembris-detsembris ja põhiproovid alates jaanuarist.

„Oliver Twist“ esietendub Endlas tuleva aasta märtsis. Muusikali lavastab Peep Maasik, helilooja on Jarek Kasar, sõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane, kunstnik Rosita Raud ja koreograaf Rauno Zubko. Mängivad Jüri Vlassov, Silver Kaljula (Must Kast), Meelis Rämmeld, Ott Raidmets, Priit Loog, Carmen Mikiver, Tambet Seling, Lauri Mäesepp, Nils Mattias Steinberg, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Carita Vaikjärv ja paljud teised.

Märksõnad
Tagasi üles