R, 2.12.2022

Motosportlased kihutasid kodusel maratonil pjedestaalile

Joel Kukk
Motosportlased kihutasid kodusel maratonil pjedestaalile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Krossiässad sööstavad rajale.
Krossiässad sööstavad rajale. Foto: Rauno Kais

Pärnumaa sportlased võitsid mootorratturite kestuskrossi Balti ja Eesti meistri- ja karikavõistluste viimasel etapil Paikuse külje all Reiu liivakarjääri rajal 15 auhinda.

Kaherattaliste tsiklite kahe tunni sõidus oli E1 klassis kiireim Aigar Leok (Sõmerpalu MK), teiseks tuli lõunanaaber Edgars Silinš ja kolmanda koha sai Marek Künnapas Pärnu motoklubist. Eesti meistritiitliga pärjati Leok, hõbemedali võitis Künnapas ja pronksi pälvis Paikusel viiendana lõpetanud Kermo Uue (MK AEX). E2 arvestuses oli finaaletapil parim Jan Jakobson (Sõmerpalu MK), teise koha sai Tanel Rauk (Saku MK) ja kolmandana lõpetas motomaratoni Timmo Mõts (Sõmerpalu MK). Samas järjestuses jagati meistrivõistluste medalid.

Enduuro klassis võitis nii Paikusel kui meistrisarja kokkuvõttes esikoha Martin Leok (Sõmerpalu MK). Finaaletapil sai teise koha leedulane Arunas Gelazninkas ja kolmas oli Jurgis Žukas Lätist. Meistrivõistluste hõbemedal riputati Riho Keerme (Jõhvi MK) kaela ja pronks läks Ragnar Valdsteinile Karksist. Üle 40aastaste seenioride konkurentsis pidi Paikuse motoklubi eestvedaja Toivo Nikopensius tunnistama kodurajal vaid paljukordse Läti meistri Einars Vintersi nappi paremust ja kolmanda koha sai Reio Engman (Lääne MK). Eesti meistriks tuli Tarmo Jaasi-Tamm (MK K&K), hõbeda teenis Engman ja pronksikarva medali Nikopensiuse klubikaaslane Aivo Rabbi.

Juunioride 85 ccm masinaklassis võitis Paikusel esimese auhinna Aron Annerviek (Pärnu MK). Eesti meistrikulla viis Tiitus Enjala Soome, vähemkirkad medalid võitsid Pärnu motoklubi tulevikulootused Joosep Pärn ja Tristan Loob.

E3 klassis olid kolm kiiremat Elary Talu (Sõmerpalu MK), Argo Keerme (Jõhvi MK) ja leedulane Andrius Mitkevičius. Eesti karika võitis Keerme, teise koha sai Talu ja kolmandaks tuli viimaselt etapilt puudunud Indrek Tomingas.

Üle 50aastaste seenioride võidukihutamisel osutus parimaks leedulane Danielius Žoštautas, teisena lõpetas Ivars Mikelsons Lätist ja kolmanda poodiumikoha hõivas Pärnu motoklubi raudvara Jüri Makarov. Eesti karikavõitjaks tuli Nikopensius, kes oli sarja esikoha endale kindlustanud juba enne finaaletappi.

Hooaja kokkuvõttes sai hõbemedali Makarov ja pronksi teenis põhjanaaber Pertti Salonen.

Hobisõitjate B-klassis võtsid Paikuse kannatuste rajal kaksikvõidu Pärnu motoklubi sportlased Mati Nuut ja Reiko Burket ning kolmandaks tuli Taavi Palu (Star Racing). Eesti karika võitis Nuut, teine oli Burket ja kolmas nende klubikaaslane Siim Rotmeister. C-klassi arvestuses jõudis esimesena finišisse pärnakas Risto Ild, kannul Tiit Keldo (Sõmerpalu MK) ja Joel Toome (Pärnu MK). Karikasarja võitis Ild, järgnesid Toome ja Keldo. D-klassis edestas kõiki konkurente Riho Ild (Pärnu MK), järgnesid Kevin Mõts (Sõmerpalu MK) ja Egert Veltson (Redmoto Racing), Eesti karikavõitjaks tuli Mõts, teine oli Ild ja kolmas Harmo Ilves (MK K&K). Õrnema soo võistlusel kihutas Paikusel kõige kiiremini Agnes Võsanurm (Pärnu MK), võitja järel tuiskasid üle lõpujoone Sõmerpalu motoklubi piigad Kris Jalas ja Jane Ilves. Eesti karika võitis Jalas, Võsanurm oli teine ja Ilves kolmas. Üle 14aastaste juunioride klassis oli parim Läti noormees Miks Rasmanis, teiseks tuli võitja kaasmaalane Markuss Daniels Jauntirans ja kolmandana lõpetas pärnakas Genry Arras.

Neljarattaliste tsiklite poolteist tundi kestnud sõidus pani quadracer'ite Open-klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma kahekordne Euroopa meister Kevin Saar Pärnu motoklubist. Võitjale järgnesid lätlane Janis Arbidans ja Martin Toovis (KTM Racing Estonia). Hobiklassis oli parim Raido Viinapuu (Redmoto Racing), järgnesid Pärnu motoklubi sõitjad Aigo Soosaar ja Hendrik Volmer. Eesti karika võitis Viinapuu, teine oli Soosaar ja kolmas Rainer Palu (Pärnu MK).

Kestuskrossihooajale panevad punkti Vilaski võistlus eeloleval nädalavahetusel ja nädal hiljem kihutavad motomehed Holstre-Nõmme krossirajal Mulgi 100 ringi sõidul.

Märksõnad
Tagasi üles