Läänemere muusikasadam on juba loodud

Kristjan Järvi segab klassikalise muusika ­taibukalt modernsete elementidega. See muudab kontserdi tavatuks näitemänguks. FOTO: Jan E. Siebert

Kui kuurortlinna Pärnusse Läänemere riikide kunstisadama rajamise idee alles küpseb, siis Pärnu muusikafestivali vedava Järvide dünastia noorim liige Kristjan Järvi on samalaadse muusikasadama Läänemere äärde juba loonud. Seda ujuvsadamat ei ole ankurdatud ­ainult ühte linna, vaid see rändab mööda ilma.

Tellijale Tellijale

Kui Kristjan Järvi augustis Pärnu muusikafestivalil esines, alustasime tutvustust, millega dirigentidest vennad Kristjan ja Paavo Järvi mujal maailmas tegelevad. Siis sai esimest korda juttu tehtud sellestki, et sügisel viib Kristjan Järvi eri riikide muusikute-heliloojatega rahu- ja lepitussõnumi paika, kus varem kannatasid sunnitöölised ebainimlikes oludes.

Usedom Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal on pärast Rügenit Saksamaa suuruselt teine saar. Räägitakse, et siin paistab 1906 tundi aastas päike ja tänu sellele sõidavad puhkajad meelsasti veel septembris-oktoobriski Lääne­mere äärde. Tänavugi oli 97 protsenti Heringsdorfi kuurordi majutuskohtadest välja müüdud.

13.10.2018 17.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto