Saarde volikogu plaanib hääletuse tselluloositehase uuringute üle kinniseks kuulutada

Palgid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Margus Ansu

Saarde vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik sõnas, et kuulutab hääletuse kinniseks. Ta peab seda vajalikuks, et volinikud ei tunnetaks survet ning saaksid rahulikult mõelda ja otsustada.

Viik põhjendas, et hääletamine on voliniku ülioluline otsus, see pole lihtsalt käe tõstmine. “Ta ei saa mõelda, kui kuskilt kostavad mingisugused hääled või keegi midagi hõikab või keegi kutsub millelegi vastu või millegi poolt olema,” selgitas ta.

Saarde valla põhimääruses seisab, et volikogu istungid on avalikud, ent volikogu võib kuulutada istungi küsimuse arutelu asjus kinniseks, kui selle poolt hääletab vähemalt kaks korda enam volinikke kui vastu. Hääletamine volikogus on avalik, välja arvatud isikuvalimised, mis otsustatakse salajasel hääletusel.

Hääletuseelse päevakorrapunkti tutvustuse lubas Viik siiski avalikuks jätta. Selles annavad ülevaate teemast Est-For Invest juhatuse liikmed Aadu Polli ja Margus Kohava. Neil on tutvustuseks aega kümme minutit.

Kuigi esialgses päevakorras oli hääletus tselluloositehase uuringu toetuse üle planeeritud kaheksanda päevakorrapunktina, tõstetakse see teiseks, sest üks volinik ei saaks muidu osaleda.

Tselluloositehast puudutava päevakorrapunkti arutelu algab volikogus umbkaudu kell 14.15. Pärnu Postimees teeb sellest otseülekande.

Tagasi üles