R, 1.12.2023

Spordipere lapsed käisid orienteerumas juba kõhukotis

Karl Hütt
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnumaa perekond Kaljur. Pildil vasakult: 12aastane Markus, seitsmeaastane Maria, üheksa-aastane Liis-Marie, pereisa Maido, kolmeaastane Robin, kolmeaastane Romet, pereema Mari-Liis ja 11aastane Laura-Liis.
Pärnumaa perekond Kaljur. Pildil vasakult: 12aastane Markus, seitsmeaastane Maria, üheksa-aastane Liis-Marie, pereisa Maido, kolmeaastane Robin, kolmeaastane Romet, pereema Mari-Liis ja 11aastane Laura-Liis. Foto: Erakogu

Saarde vallas elab tähelepanuväärne suurpere, kus lapsi hakati spordipisikuga nakatama juba enne, kui nad käima õppisid. Mis veel huvitavam: pere lapsed ei arva nüüdisaja noorte hulgas menukatest nutividinatest eriti midagi.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas igas maakonnas üht sportlikku peret. Pärnumaal pälvis kiituse kaheksaliikmeline Kaljurite pere, kelle kired on orienteerumine ja rahvaspordiüritustel osalemine.

Pereema Mari-Liis alustas Nissi põhikooli teises klassis kergejõustikuga ja harrastas seda kooli lõpetamiseni. Orienteerumiseni jõudis ta aga abikaasa kaudu. “Ma ikka naljatades ütlen, et orienteerumine on nagu nakkushaigus: nakkab väga kiirelt,” sõnas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles