Galerii: aktiivsed vereloovutajad pälvisid tunnustuse

Eile toimus Pärnu haiglas Pärnumaa doonorite tänuõhtu. Tunnustust avaldati tublidele vereloovutajatele ning tänati maakonna ettevõtteid ja kohalikke omavalitsusi, kes on aidanud kaasa siinse doonorluse edendamisele.

Kutse said kõik, kes viimase kahe aasta jooksul on regulaarselt verd loovutamas käinud ja loomulikult väärikad audoonoridki – kokku üle 150 inimese. Külalisi tervitasid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja haigla juhatuse esimees dr Urmas Sule. Kultuurielamust pakkusid Jesper Parve, Eero Spriit ja Margus Vaher vestlusõhtuga “Mida mehed tegelikult tahavad?”.

“Inimestele tegelikult meeldib head teha,” rõõmustas haigla turundusspetsialist Errit Kuldkepp. Neid, kes ei saa doonor olla, innustab haiglapere ikkagi kaasa aitama, jagades infot sõpradele ja tuttavatele, kes võiksid verd annetada.

Haigla veretalituse kvaliteediijuhi Rahel Reimali sõnutsi on selle aasta jooksul verd loovutatud üle 4400 korra, mis on sama nagu mullu. Esmadoonorite hulk on vähenenud. Pärnumaal leidub üle 30 doonori, kelle vereloovutuste arv on jõudnud 100ni. Paljud neist on aktiivsed loovutajad ja jätkavad seda. Tänavu lisandus nimekirja Häädemeeste doonor Jaan Mere, kes praeguseks on juba 102 korda head teinud.

Tagasi üles