Sisukord
Paberleht
Postimees

Ly Kivikas: Siin ei saa ennast lõdvaks lasta

11 min lugemist
Peretütar Aliise laskus sujuvalt spagaati, vend Raiko, ema Ly ja isa Kaimo Kivikas muhelevad tema vimka üle. FOTO: Urmas Luik

Kaisma küla pole suur, veidi üle 100 hingelise, kuid kuulus võsateatri, Suurjärve puhkeala, rahvamaja, muuseumi ja osaühingu poolest. Ettevõtet ohjab maakonna nooremaid põllumajandusjuhte, hiljuti 33. sünnipäeva tähistanud Ly Kivikas. Ema poolt hiidlane, on tal nägu alati naerul, hea sõna varuks ja teistelegi jagada tarkus: kui võtad kõike pessimismiga, ei jõua elus kaugele.

Tellijale Tellijale

Osaühingu kontor asub Kaisma rüütlimõisa härrastemajas, luitunud Rootsi punases valgete aknaraamidega puitmajas, kus kunagi käisid toast tuppa Saaremaa aadlisuguvõsa Schmidti pere liikmed. Pargis põlispuude varjus sammaldub mälestuskivi siinse mõisavalitseja peres sündinud teadlasele, Eesti geoloogiale aluse pannud Friedrich Schmidtile.

Ly Kivikas paneb kitsukeses toas laual sülearvuti kõrvale. Kontoris istub ta omajagu, kuid eelistab vahetut suhtlemist töötandrilgi: pea 1300 hektarit haritavat maad, Kärdi suurfarmis 440pealine lüpsikari ja veel 353 noorlooma. Pooleli on noorkarjalauda ehitus. Tema tagala kindlustavad AS Tootsi Turba tootmismeistrist abikaasa Kaimo Kivikas ning lapsed Aliise ja Raiko, kes õpivad Pärnu-Jaagupi põhikoolis, käivad huviringides ja lustivad koduõues neljajalgsete sõprade Karri ja Simmu seltsis.

19.10.2018 23.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto