Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Emakeel isamaal

2 min lugemist
Eesti keele sõnaraamat. FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Emakeele saame rinnapiimaga kaasa sünnimaal, kuid viimase aja arutelusid jälgides tundub, et kumbki ­pole üleilmastumise kiirteel enam püha ja need, kes seisavad Eestis põhiseadusliku riigikeele kaitsmise eest, torgatakse teistele samutimõtlejatele hoiatuseks sõnaora otsa. Sellest ei ole säästetud isegi hariduse elutööpreemia pälvinud emeriitprofessorit Ülo Vooglaidu, kes avalikult julges pidada meie koolivõrgu nõrgimaks lüliks ülikoole, kus eesti keelt surutakse nurka. Hallipäise mõttehiiu arvates võrdub selline tegevus riigireetmisega.

Tellijale

Hiljuti tähistas Tallinna tehnikaülikool 100. aastapäeva ja kontsertaktus tipnes rektor Jaak Aaviksoo uhkusega hääles teatega, et õppeasutuse rahvusvaheline lühend on nüüdsest TTU ja TUT asemel TalTech, sest see kõnetab välistudengeid paremini. Jälgisin ülekannet seltskonnas, kus viibis selle kooli vilistlasi ja neil oleks seda lühendit kuuldes pala peaaegu kurku kinni jäänud. TalTech!? Ja siis pööras jutt sellele, et kaitseministrina surus just ­Aaviksoo läbi võidusamba kavandi, mille järgi valmistatud taies hakkas kohe logisema.

19.10.2018 23.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto