Pärnu haigla andmeil EMOsse pöördujate arv üldises pildis kasvab. See tähendab osakonnas töötempo kiirenemist ja paratamatult võib sellega kaasneda kvaliteedi langus. Statistika järgi tehakse 30 protsenti meditsiinivigu just EMOs. Olukorra parandamiseks ei ole aga erakorralise meditsiiniabi osakonna juhataja Merike Lepa hinnangul juurde vaja niivõrd arste kui muuta inimesed teadlikumaks erakorralise osakonna olemusest ja eesmärkidest ning julgustada neid pöörduma rohkem perearsti poole.
Tellijale
EMO eelistamine peretohtrile võib osutuda karuteeneks
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lepp teab pea 40aastase staaži põhjal, et koguni keskeltläbi 60 protsenti EMOsse saabujaid võiks minna hoopis perearstile. “Olen olnud valves niimoodi, et oli presidendi vastuvõtt ja ootesaal oli tühi. Kui läbi sai, hakkasid esimesed inimesed tulema. See ju näitab, et ilmselgelt ei ole erakorraline probleem,” tõi haigla kvaliteediteenistuse juhataja Teele Orgse näite.
Põhjus, miks inimesed meelsamini EMOsse, mitte perearstile lähevad, peitub Lepa hinnangul teadmises, et seal saab kõik uuringud ühest kohast, ei pea mööda linna jooksma – see on kiire ja mugav.