Balti liiga pronks libises Pärnu vutinaistel käest

, veebilehe toimetaja
Pärnu jalgpaliklubi naiskond sai Balti liiga turniiril tänavu neljanda koha.
Pärnu jalgpaliklubi naiskond sai Balti liiga turniiril tänavu neljanda koha. Foto: FK Minsk

Pärnu jalgpalliklubi naiskond läks Leedus Balti liiga pronksimatšis FC Flora vastu kaks korda juhtima, kuid lisaajal pidi tunnistama pealinlaste paremust.

Jalgpalliportaal Soccernet.ee vahendas, et avapoolaja ainsa värava lõi Anastasija Štšerbatšenia, kes kaks Flora kaitsjat üle jooksis ja palli karistusala tagant üle Maria Gaiduki tõstis. 73. minutil söötis Katrin Loo palli värava ette ja Valeria Liik viigistas.

Štšerbatšenia viis 82. minutil uuesti Pärnu juhtima, kui 30 meetrilt ilusa kauglöögi sooritas. Kohe järgmisel rünnakul lõi Liik jälle viigivärava.

Lisaaja ainsa tabamuse eest hoolitses karistuslöögi järel Kethy Õunpuu, kes palli tagumisse ristnurka saatis ja Florale 3:2 võidu vormistas.

Nii said Balti liiga pronksmedali tänavu kaela FC Flora naised ja pärnakail jäi üle leppida neljanda kohaga.

Pärnu naiskonna parimaks valiti Štšerbatšenia, florakatest Liik.

Balti liiga finaalis oli Valgevene meister FK Minsk 2:1 parem Šiauliai Gintra-Universitetasest.