Allar Raja sai ajaloo viimaseks jäänud Armada Cupil üheksanda koha

Šveitsis Berni lähistel legendaarsel Armada Cupil osales paarsada sõudjat.
Šveitsis Berni lähistel legendaarsel Armada Cupil osales paarsada sõudjat. Foto: Bernhard Marbach

Laupäeval finišeerus Šveitsis Bernis Armada Cupil Eesti parima sõudjana Allar Raja üheksandana.

Rahvusvaheliselt tuntud ja hooaega lõpetav Armada Cup jäi korraldusmeeskonna pensionilemineku ja uute organisaatorite põua tõttu viimaseks.

Jahedates, ent tuulevaiksetes oludes Wohlenseel ligemale üheksa kilomeetrit pika regati võitis Hollandi koondislane Koen Metsemakers (33.58,86 sekundit). Järgnesid alla 23aastaste klassis võistelnud šveitslane Jan Schäuble (34.09,6) ja samuti Šveitsi esindaja Nico Stahlberg (34.13,03). Rio olümpiavõitja paarisaeru kahepaadil, horvaat Valent Sinkovic pidi leppima neljanda kohaga (34.22,16) ja tema paadikaaslasest vend Martin lõpetas kuuendana (34.49,5).

Eesti tippudest ainsana võistelnud Pärnu Kalevi esindaja Raja näitas head minekut, lõpetades üldarvestuses üheksandana (35.09,45). Meeste klassis andis resultaat Rajale seitsmenda koha.

Pärnu sõudeklubi eest võistelnud Tatjana Jaanson võitis veteranide arvestuses (45.55,16). Talle järgnesid kohalikud sõudjad Pia Limacher (47.24,6) ja Franziska Shcönborn (47.52,13).

Berni lähistel regatil tegi kaasa paarsada sõudjat, teiste seas Eesti klubide noored ja veteranid.