Pinksipoisid troonivad tipus

  • Pärnu ja Narva kõrval joonistuvad treeneri sõnutsi Eesti pingpongikaardil välja Maardu, Aseri ja Tartu.
  • “Hiljuti käisid meie noored Hiinas laagris, kus nad said hindamatuid kogemusi ja mängukindlust. Sinna võiks veel minna, aga see on kallis lõbu.”
  • Eesti lauatennis kuuluvat praegu Euroopa keskmike hulka: päris põhjas me pole, kuid tipp jääb kaugele.

Vasakult: Madis Moos, Ken Talpas-Taltsepp ja Mart Luuk tõid suvepealinna  meistritiitli.

FOTO: Erakogu

Pärnu spordikooli ja lauatennise­klubi Vint-90 noormehed Mart Luuk, Madis Moos ja Ken Talpas-Taltsepp tulid juunioride vanuseklassis võistkondlikult Eesti meistriks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seejuures kujunes finaal “vanade sõprade” narvalaste Narova vastu treener Andres Kulli jutu järgi lausa dramaatiliseks. Nimelt jäid pärnakad kolme punktini mängitavas finaalis 0:2 taha: esimeses matšis pidi kaotusekibedust tundma nii Pärnu klubi esireket, 16aastane Luuk kui paremuselt teine Moos.

Siis oli kord Talpas-Taltsepa käes, kes pinksitreeningutega tegi lõpparve juba juunis, kuid tõttas tiimivõistlustel veel Vint-90-le appi. “Poiss polnud pool aastat reketit käes hoidnud, aga aitas meid raskes seisus hädast välja,” tunnustas Kull 15aastast noorukit, kes nüüd mängib sulgpalli.

Talpas-Taltsepa esimene finaalipunkt Pärnu klubile andis indu Luugile ja Moosile, kes teises matšis tugevate narvalaste vastu enam ei vääratanud ja 3:2 tõid meistritiitli suvepealinna.

Treener tõstis kolmest poisist esile noorimat, Moosi, kes otsustavas matšis tõi kastanid tulest. “Arseni Farfarovskile ehk oma igipõlisele konkurendile on ta ikka alla jäänud, aga seekord ületas end kõvasti ja üllatas väga tugeva mänguga. Otsustava matši võitis lausa 11:5. Super töö!” kiitis Kull 14aastast poissi, kes peale pingpongi harrastab vutti.

Tagasi üles