Marko Šorin: Huviharidus pole sport

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu koalitsioon jätkab noortele arendavate huvialade pakkumist ja nende kättesaadavuse suurendamist.
Pärnu koalitsioon jätkab noortele arendavate huvialade pakkumist ja nende kättesaadavuse suurendamist. Foto: Urmas Luik

Volikogu liikmel Jüri Lebedevil (Reformierakond) on piinlik. Piinlik, et ta volikogu haridus- ja kultuurikomis­joni kauaaegse esimehena ei teinud erakonnakaaslasest abilinnapeale ettepanekut toetada erahuvikoole nagu spordiseltse. Nüüd leiab Lebedev (“Erahuvikoolidest, spordist rääkimata”, PP 19.10), et ­tema mõtted peaks ellu viima uus ­linnavalitsus.

Loomulikult pole senine erahuvikoolide toetamise kord kivisse raiutud. Viimatisel ümarlaual leidsid erahuvikoolipidajad, et kehtiv süsteem võiks olla senisest lihtsam ja selgem. Kuid kas nagu spordis tulemuste järgi arvutamine teeks olukorra paremaks? Siinkirjutaja nii ei arva.

Spordi toetamine on diferentseeritud saavutuspõhiselt. Erahuvikoolide puhul ei täidaks saavutuspõhisus peaeesmärki: tagada huvialade kättesaadavus võimalikult paljudele.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Loe kõiki olümpiauudiseid siit.
Tagasi üles