Rüütli platsil mälestati südamehaiguste tõttu lahkunuid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
Kuula artiklit

Haigekassa südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise kampaania raames süüdati täna, hingedepäeval Pärnu südalinnas 546 küünalt, mälestamaks neid inimesi, kelle elu lõppes südame-veresoonkonnahaiguste tõttu. 

"Minu suguseltsist on paljud lahkunud just südamehaiguse tõttu. See ettevõtmine on väga ilus ja läheb südamesse. Suur aitäh neile, kes seda organiseerisid," tänas pärnakas Linda. "Minu abikaasa läks eelmisel aastal südamehaiguse tõttu ja ka ema lahkus südamehaiguse pärast," lisas Pille.

Tallinnas Vabaduse väljakulgi tähistati südamepäeva, mille puhul oli rajatud mänguline labürint, mida läbides pidid inimesed tegema argiseid valikuid ja mille lõpus selgus, kas ülesanne õnnestus läbida edukalt või ootas ees hoopis kiirabiauto.

Haigekassa terviseedenduse ja kommunikatsiooni talituse spetsialist Taisi Kõiv rääkis, et üritus ongi ühendatud hingedepäevaga, visualiseerimaks statistikat, millele inimesed tihtipeale ei mõtle. "Südame ja veresoonkonna haigused on kahjuks Eestis surmapõhjus number üks. Loomulikult on selles statistikas palju vanemaid inimesi, kuid suur osa nendest surmadest oleksid ennetatavad, kui järgitaks tervislikku eluviisi ehk liigutaks ja toitutaks tervislikult, samuti tarbitaks vähem alkoholi ja tubakatooteid," nentis ta.

Haigekassal kulub igal aastal 100 miljonit eurot südame-veresoonkonna haiguste raviks.

Tagasi üles