Sisukord
Paberleht
Paberleht

Konkurendid usuvad, et kriminaalkorras süüdi mõistetud eksspordinõunik riisub endiselt koore

4 min lugemist
  • Kolme tenniseklubi juhtide arvates on linnaeelarvest klubide toetamise kord Pärnu eelmise spordinõuniku ajast ebaõiglane.
  • Linnavalitsus nendib, et toetusi on makstud vastavalt kehtivale korrale.
  • Samuti rõhutab eelmine spordinõunik Uno Koort, et kõik on käinud vastavalt tulemustele, korrale ja sportlikele printsiipidele.
  • Linnale muudatusettepanekud teinute arvates on ühe klubi sportlikud tulemused olnud kohati "pastakast välja imetud".
  • Linnalt toetuste taotlemine kolis internetisüsteemi, mis peaks tegema klubide rahastamise selgemaks ja läbipaistvamaks.
Pärnu linna­valitsuse kunagine spordinõunik Uno Koort kinnitas, et klubisid rahastades pole ebavõrdsus valitsenud. Ta sõnas, et pigem on pügada saanud tema klubid. FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistus ei nõustu kolme tenniseklubi juhi etteheitega, mille kohaselt linna eelmine spordinõunik Uno Koort on soosinud maksumaksja raha jagades oma majanduslikke huve. Nii ei näe teenistus vähemalt esialgu vajadust linna spordiklubide rahastamise korda muuta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uus spordinõunik Maarja Tammai ei tuvastanud, et seoses punktidega, mille asjus tenniseklubide esindajad teenistusele kirjutasid, oleks kehtiva korraga vastuolusid. Sellegipoolest muutis teenistus spordiklubide linnaeelarvest raha taotlemise läbipaistvamaks.

Tänavu 15. oktoobrist kolis sporditegevuse toetuste taotlemine Spoku-nimelisse online-süsteemi. Seal on kindel vorm, mille kõik taotlejad peavad õpilaste, treenerite ja rendikulude kohta täitma. Nagu märkis linna sporditöö spetsialist Tammai, peaksid rae IT-osakonna ja muude spetsialistide selgemaks tehtud tabelid muutma asjaajamise lihtsamaks nii spordiklubide juhtidele kui linnaametnikele.

03.11.2018 07.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto