iDeal kampaania

Laura Vadam: Influencer, räägi emakeeles!

MyHits Awards gala näitas, et Eesti esinejad ei tule toime emakeeles väljendumisega.

FOTO: Madis Sinivee

Üks muusik ütles mulle hiljuti, et kõige kurvem on see, kui oled elu lõpuni kopeerija. Teisisõnu astud igasse päeva, suutmata rajada oma teed ja jäljendades järeleproovitud mustreid või kummardades usaldusväärse ja mõjukana näivaid tegelasi. On kurb tõsiasi, et me, eestlased, pole teatud valdkondades võimelised populaarkultuurist ja läänest lahti murdma.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

See sai mulle veel selgemaks eelmisel nädalal, kui väisasin raadiojaama MyHits auhinnagalat. Minu mõtteid ja šokki oskas kenasti väljendada kõrval seisev sõbranna, kes pea kaks tundi, suu lahti ja silmad punnis, lonkavat eesti keelt ja arusaamatuid (suures osas ingliskeelseid) väljendeid, kõrvad kikkis, kuulas. Tema otsis vastust küsimustele, mis on influencer ja KTI, mille silmapaistvas kostüümis õhtujuht Kristel Aaslaid kenasti lahti seletas: KTI tähendab kõrge tähelepanuvajadusega isikut.

Siinkohal tahan märkida, et ei sea kahtluse alla üritust ja selle korraldust, vaid sisu, mis organiseerimisest sõltumatult lahti rullus ja läänt kopeeris.

Tagasi üles