E, 5.06.2023

Raeküla koolis rakendatakse projektiõpet

Karoliine Aus
, reporter
Facebook Twitter
Comments

“Huvitav õppimine on põnev protsess nii õpetajale kui ka õpilasele,” ütles Pärnu Raeküla kooli 1. klassi õpetaja Kaja Lillipuu. Just sellepärast otsustati koolis rakendada projektipõhist õpet: inspiratsiooni ammutati tunamullu Barcelonas.

Õppeaasta jooksul tehakse viis aineteülest projekti. Põhiteema on loodus, millesse on lõimitud kõik ülejäänud õppeained. Esimene projekt jäi septembrisse ja teema oli sügis. “Tehti pilte kaunitest sügishetkedest,” tutvustas klassiõpetaja projekti sisu. Vahvad ülesvõtted riputati näitusena üles Lembitu tänava õppehoonesse. Algatati ka traditsioon istutada sügisel lillesibulaid, et siis kevadel hoovis silmailu oleks.

Kuna praegu on lindude rändele asumise aeg, on käsiloleva projekti teema “Linnuprojekt”. Projektiõppes on hea kasutada veidi teistsuguseid õppeviise nagu väliõpe, paaris- ja grupitöö. Samuti võtsid Raeküla kooli õpilased osa teistest käimasolevatest projektidest, näiteks Balsnacki linnuprojektist ja mitmest, mida RMK pakub. Veel meisterdavad lapsed koos kodustega linnumaju, millest samuti näitus välja pannakse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles