Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kalev Vilgats: Mürareostust ei pea taluma

2 min lugemist
Audru ringrajalt kostvast mürast häiritud elanikud on pöördunud õiguskantsleri poole, kes nõuab Pärnu linnalt vastust, mida mürareostuse vastu ette võetakse. Tegelikult pidanuks selle probleemi lahendama veel Audru vald. FOTO: Mailiis Ollino

Eilses Pärnu Postimehes ilmunud uudis “kantsler nõuab linnalt Audru ringraja müraga võtlemist” tõi mitu telefonikõnet linnakodanikelt. Üks mees näiteks heitis ette, nagu tahetaks ringrada sulgeda, ja imestas, kuidas inimesed seda natukest müra ei või taluda, kui tema elab Riia maantee ääres, kus valitseb pidev sõidukite müra. Teine helistaja kiitis aga heaks, et õiguskantsler on võtnud probleemi sekkuda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kiri, mida uudislugu põgusalt refereerib, ei ole ainus, mis puudutab Audru ringrajalt levivat müra. Kirjavahetust on peetud tänavu kevadest saadik. Näiteks mai viimasel päeval Pärnu linnapeale saadetud kirjas soovib õiguskantsler teada, kas Audru ringraja detailplaneeringut on järgitud ja selles ette nähtud müratõkked rajatud, ja kui ei ole, siis mida on ette võetud olukorra lahendamiseks. Küsitakse sedagi, et kuna häirida võib normi piiressegi jääv müra, siis kas ja mida on ette võetud mürataseme vähendamiseks. Kevadisele kirjale oodati vastust 20. juuniks.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto