Muusikud murravad lahti eelarvamusest, et kodulinn jääb artistile ja noortele väikseks. Randlaht ja Leesment heidavad pilgu minevikku, iseloomustavad olevikku ja mõtisklevad nii bändi, Pärnu kui Eesti muusika tulevikust. Täna õhtul esineb Sibyl Vane kultuuriklubis Tempel.
Esmalt: kuidas selgitada lehelugejale, kes või mis on Sibyl Vane?
Leesment: Kõige halvem on see, kui kunstnik hakkab iseenda loomingut kirjeldama, sest inimesed hindavad end valesti. Kui vaatad bändide kirjeldusi ja enda iseloomustusi, öeldakse tihti: “Me teeme erinäolist rokkmuusikat.” Võime ju öelda, et meil on kiired lood, kuid keegi tajub, et need on hoopis aeglased. Võime nimetada eeskujud, ent inimesed ei pruugi nende mõjutusi meie muusikas kuulda.
Randlaht: Mida saame teha, on kirjeldada fassaadi: oleme kolmeliikmeline bänd, meil on naine, kes mängib kitarri, suurt kasvu, mütse kandev bassist ja ilusa naeratusega trummar.
Leesment: Üks asi on see, kuidas meie mõtleme ja mida teeme. Teine, millise tähenduse inimene sellele annab.
Tänapäeval ütlevad paljud noortebändid, et ei kuulu kindlasse žanrikategooriasse. Kas teie puhul saab žanrist rääkida?
Leesment: Pärnu bändide traditsioon on vist tõesti piire venitada. Kurikuulus DefRage mõtles endale ise žanri välja. Enda puhul oleme avastanud, et indie-inimestele mõjub meie muusika kohati äkilisena. Rokkmuusika austajatele jällegi liiga indie’likult. Peale selle tuleb seljatada stereotüüp naissolistiga rokkbändist. Laval polegi mängitud seksikale enesepaljastusele ja me ei tee klassikalist hard rock'i.