Kaul Nurm: RMK röövib töö tuhandetelt maaperedelt

Vabaerakonna arvates tuleb majandamistväärt riigimets anda rendile talunikele, kes suudavad selle eest paremini hoolt kanda kui RMKnimeline supersovhoos. FOTO: Mailiis Ollino

Eesti poliitiline eliit naudib küll tähesära, kui keegi kusagil Eestit taas turumajanduse musternäiteks toob, kuid tegelikult on riik eraomandist ja ettevõtlusest tüdinud. Nii konkureerib riik Eesti ettevõtjatega loodusvarade, tööjõu ja tootmisvahendite pärast valdkondades, kus sel puudub igasugune õigustus. Eriti ülekohtuselt tunnevad seda Eesti metsaomanikud ja maainimesed.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Just erametsaomanike ja maainimeste taskust imeb riigikapitalist riigimetsa majandamise keskus (RMK) igal aastal ligikaudu 180 miljonit eurot. ­Ainuüksi Pärnumaal võiks aasta ringi tööd ja leiba saada üle 420 talupere, kui õigustamatu riigimonopoli asemel majandaks metsa eraomanikud.

Põllumaa andis riik pärast kolhoosikorra kokkukukkumist eraomandisse või erakasutajatele rendile, praegu teenib 17 000 majapidamist endale põlluharimisest kas põhielatist või leivakõrvast.

22.11.2018 24.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto