Sisukord
Elu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ettevõtjad haagivad juba kooliealisi enda külge

3 min lugemist
Pärnumaa tööandjatest osales kaubandus-tööstuskoja algatuses “Tööle kaasa!” ka spordirõi­vaste tootja Trimtex. FOTO: Urmas Luik

Koolinoored ja ettevõtjad teevad üksteisega üha enam koostööd. “Hariduselu liigub suunas, kus õpe on praktiline ja seotud päriseluga,” kinnitas SA Pärnumaa Arenduskeskuse (SAPA) noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuht Viivika Vilja.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vilja tõi näite, kuidas koostööprojektide raames külastatakse ettevõtteid, toimuvad praktilised töötoad, ettevõtjad annavad õpilastele lahendada mõne töös ette tuleva probleemi. Kõrg- ja kutsekoolid saavad omakorda täiendada või luua õppekavu vastavalt tööturu ootustele.

Tihtipeale puudub noortel ülevaade sellest, millised ettevõtted kodumaakonnas üldse tegutsevad ja mis ametikohti pakuvad. Eri firmade-asutustega tutvudes ja töötubades osaledes saavad nad aimu, kas konkreetne eriala üldse meeldib ja mida täpselt tuleb õppida, et selles ametis töötada. Praktilisi ülesandeid lahendades seotakse koolis õpitav päriseluga. “Õpilased mõistavad, miks on koolis vaja õppida eri aineid ja kus neid teadmisi päriselus kasutatakse,” seletas Vilja.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto