Avo Keel homse euromängu eel: Tuleb riskida ja loota, et serv tuleb hästi välja

Avo Keel.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi mängib homme hooaja esimest eurosarjamatši, kui kodusaalis võõrustatakse kell 19 Itaalia klubi Monza Vero Volley.

Monza asub praegu Itaalia kõrgliigas seitsmendal kohal. Viimases liigamängus saadi 3:2 jagu liidermeeskonnast Perugiast.

Pärnu peatreeneri Avo Keele sõnutsi tuleb tema meeskonnal edu saavutamiseks endasse jäägitult uskuda. “Vero Volley on ühtlaselt väga tugev meeskond ja kellelegi konkreetselt ei saa keskenduda nagu koduses liigas. Tõeline tippmeeskond, kes kasutab mängijaid vastavalt vastasele. Kannatliku mänguga pole meil mingit võimalust neile vastu saada. Tuleb riskida ja loota, et serv tuleb hästi välja, siis võib publik huvitavaid momente näha küll. Peame rohkem blokilatvu, piiri ja muid selliseid momente otsima, hanitustega selles mängus kaugele ei jõua. Ja ise tuleb olla julge,“ sõnas Keel Volley.ee-le

Pärnu üks liidreid, pikalt haigustega hädas olnud nurgaründaja Taavet Leppik saab homme meeskonda aidata. “Ta tegi kaasa viimases Credit24 meistriliiga mängus Limbaži vastu, aga selge see, et tippvormis ta pole,” rääkis juhendaja.

Keel lisas, et võrkpallisõpradel tasub tähelepanu pöörata ühele eripärale, mis Monza meeskonda iseloomustab. "Neil on väga lühike sidemängija (183 sentimeetri pikkune Santiago Orduna, M. P.), keda nad ehk ka meie vastu nii-öelda peitma hakkavad ehk ta ei pruugi blokis olla traditsiooniliselt number kahe tsoonis, vaid liikuda hoopis number nelja tsooni või üldse mitte blokkida. Teiseks võib esile tuua tõsiasja, et tegu on väga tugeva servimeeskonnaga, hiljuti lõid nad Itaalia liigas ühes kohtumises 18 ässa, mis pole just väike number,“ tutvustas Keel vastasmeeskonda.

Mängu näeb otsepildis nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel. 

Kordusmatš on 5. detsembril Itaalias.

Tagasi üles