Ekstreemsportlaste teekond Simple Sessionile algab Pärnust

  • Kohalik rulapark osutus suurvõistluse eelvooruks valituks just tänu mitmekülgsusele.
  • Möödunud aastal SSil osalenud Pärnu rulataja Meelis Ermi väitel on uskumatu tunne võistelda ja aega veeta iidolitega.
  • Peakorraldaja lisas, et rulasõit ja BMX-pargisõit on olümpiaalad, mis kuuluvad Tokyo 2020. aasta mängude kavva ja kuna SSi pargivõistlus on ametlik mõõduvõtt, tähendab see seda, et Eesti võistluselt on võimalik olümpiale pääsuks punkte koguda.

Saku Suurhalli kerkib võistluste ajaks unikaalne ja hiigelsuur park, mis ühendab nii rula- kui BMX-sõidu keerukad nüansid üheks vingeks vaatemänguks.

FOTO: Simple Session

Nädalavahetusel sõidavad ekstreem­sportlased kogu Eestist Pärnusse, sest suvepealinnas jagatakse esimest korda ihaldusväärseid pääsmeid tippvõistlusele Simple Session (SS).

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kvalifikatsioonivõistlus Road to Simple Session toimub Pärnu kaasava eelarve rahvahääletuse 2016. aastal võitnud ja tänavu valminud siserulapargis, mis ­sõna otseses mõttes ehitati basseini, kunagisse Raba ujulasse.

Ekstreemspordipark, mille valmimist noored kaua ootasid, võõrustab kahe päeva jooksul nii rulatajaid kui BMX-rattureid, ­seega Pärnusse on oodata Eesti paremikku. Laupäeval võtavad mõõtu trikiratturid ja päev hiljem rulaässad.

Veebruaris toimuvale maa­ilma kümne suurema ekstreem­spordivõistluse hulka kuuluvale Tallinna SSile jagatakse Pärnu eelvooru kaudu üheksa pääset: kolmele paremale BMXi tänava- ja pargisõidus ning kahele osavamale rulatajale. Peale selle saab ühe pileti young gun ehk kuni 17aastane rulasõitja.

Kohalik rulapark osutus suurvõistluse eelvooruks valituks just tänu mitmekülgsusele. Peale klassikalise hüpete osa on trikipargis street-sektsioon, kus on madalamad elemendid ja käsipuud, mis imiteerivad linnatänavaid.

SSi ühe peakorraldaja Risto Kalmre sõnutsi on Raba 5 Eesti uusim sisehall, kus harjutada saavad nii pargi- kui ka ­tänavasõitjad. “SS toob need kaks ala ühele väljakule, seega sobib Pärnu rulapark parimate väljasõelumiseks eriti hästi,” kinnitas Kalmre.

Tagasi üles