Rääma kooli õpilaste nutiprojekt võitis konkursil kolmanda koha

Rääma kooli õpilaste projekt “Ettevõtlikud nutimunad” tutvustadab nutivahendeid eri põlvkondadele.

FOTO: Kalev Lilleorg

Oktoobri lõpuks valiti ettevõtlikkuskonkursile “Edu ja tegu” esitatud tööde seast välja finalistid, kelle hulka jõudnud Rääma põhikooli õpilased tulid 11–15aastaste sotsiaalse teo kategoorias kolmandaks.

Rääma kooli õpilaste projekt “Ettevõtlikud nutimunad”, mis tutvustab nutivahendeid eri põlvkondadele, toodi projekti konsultandi Epp Alatalu ütlust mööda esile vanemate nutika kaasamise eest.

“Tegemist on üritusega, mis toob vähemalt ühel õhtul aastas kokku Pärnumaa pered. Perekonna ehk tiimi suurus on 2–5 liiget. Idee uudsus peitub selles, et muna õpetab kana ja kana õpetab muna: tänapäeva tehnoloogia virvarris on oluline, et eri põlvkonnad perekonnas või suguvõsas mõistavad olukordi ja mõisteid sarnaselt,” rääkis konkursi Alatalu novembri alguses.

Esimest korda korraldasid Rääma kooli õpetajad ürituse “Ettevõtlikud nutimunad” peredele 2016. aastal, kuid tänavu võtsid noored korraldamise üle. “Kevadel juba kolmandal nutimunade üritusel osales 20 peret, kelle tungival soovil tuleb üritustesarja kindlasti jätkata,” lausus Alatalu.

Tagasi üles