Vibulaskja Reena Pärnat tuli karikavõistlustel teiseks, hästi esinesid paljud Pärnu noored

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Kuigi Reena Pärnat sai Eesti karikavõistluste teises ringis kirja kodumaa ajaloo parima tulemuse, ei suutnud ta enamat teisest kohast. Foto: Sigrid Kalle

NS Archery Clubi esindav pärnakas Reena Pärnat tuli läinud nädalavahetusel Kiilis vibulaskmise Eesti karikavõistluste finaalvõistlusel teiseks. Pärnu Meelise sportlane Eimar Kukk lõpetas 20 mehe arvestuses kümnendana.

Laupäeval 25aastaseks saanud Pärnati esikoha võimalustele pani piiri võrdlemisi kesine avaring, kus ta sai kirja 272 silma. Võistluse teises pooles lastud 292 silma tähistab aga Pärnati isiklikku rekordit. Ühtlasi on tegemist tulemusega, millest enamat pole ükski Eesti naine suutnud. Väärib siiski märkimist, et see pole ametlik tipptulemus: tunamullusest saati peetakse Eesti rekordi arvestust üksnes 60 noole harjutuse kohta.

Kõrge tulemus aitas pärnulannal tõusta 18 finalisti hulgas kolmandalt kohalt teiseks, ei enamat. Võitis stabiilselt hästi lasknud mulk Laura Nurmsalu 575 silmaga, kolmandaks tuli 550 silmaga tartlanna Alexandra Põllumäe.

Meeste klassis oli 575 silmaga parim Hendrik Õun pealinna Sagittariuse klubist. Talle järgnesid 566 silma lasknud Märt Oona (NS Archery club) ja 560 silma protokolli saanud Martin Rist (Vana-Võidu vibuklubi / Viljandi spordikool). Kukk kogus 527 silma.

Häid tulemusi saavutasid suvepealinna noorlaskuridki.

Võistluse teises pooles lastud 292 silma tähistab aga Pärnati isiklikku rekordit. Ühtlasi on tegemist tulemusega, millest enamat pole ükski Eesti naine suutnud.

Kadettidest neidude seas tuli Mariann Hanna Johanson 561 silmaga kolmandaks, kaotades võitjale 11 ja teise koha saanule kuue silmaga. Klubikaaslasest vaid kaks silma vähem lasknud Kendra Lelov lõpetas neljandana. Selles arvestuses oli konkurents äärmiselt tihe: nii viienda kui kuuenda koha saanud sportlane järgnesid parematele 558 silmaga.

Kadettidest noormeeste arvestuses olid Meelise klubi laskurid Sander Küttima ja Janar Visnapuu vastavalt viies ja kuues.

Noorte poiste klassis võitis Henri Noormets 546 silmaga teise koha. Kirill Golikov tuli 500 silmaga seitsmendaks.

Tidettidest tüdrukute hulgas saavutas Kertu-Liseth Järvesaar 583 silmaga teise koha, kaotades võitjale nelja silmaga. Liis Kirsch sai 563 silmaga neljanda koha.

Samaealistest poistest lõpetas parim pärnakas Egert Pähkel 22 vibulaskja hulgas 561 silmaga viiendana. Oss Raag ja Lauri Keskküla olid vastavalt 11. ja 14.

Eesti karikavõistlustele pääsenud sportlased tehti kindlaks kahe varasema etapi põhjal.

Karikavõistlustel lasevad sportlased kaks korda 30 noolt. Alates kadettide vanuseklassist lastakse 18 meetrilt, nooremad sihivad märki 15 meetrilt. Vanuseklassiti muutub märklehe suurus. Juunioride ja täiskasvanute märkleht erineb suvehooaja 70 meetri omast märkimisväärselt.