Noored ühendavad Jõulujazzil oreli elektroonikaga

Noorema põlvkonna organist Ulla Krigul.

FOTO: Lisa Benita

Traditsiooniline Jõulujazz jõuab sel kuul taas Pärnu, tuues endaga kõlava kitarriduo ja elektroonilise muusika ning pillide kuninga oreli nüüdisaegse ja võluva koostöö.

Homme kohtuvad Ammende villas Teemu Viikainen ja Andre Maaker, kes sütitavad kitarride kooskõla, toetudes teineteise tähelepanelikule kuulamisele, vastastikusele toetamisele ja esinemisteekonna ootamatutele käänakutele. Interpreetide improviseerimisoskust on tunnustanud muusikakriitikud ja kolleegid.

Järgmisel reedel astuvad Eliisabeti kiriku lavale noorema põlvkonna muusikud eesotsas silmapaistva organisti Ulla Kriguliga. Kuulajatele kiriklike ja pühalike toonidega seostuv orelikõla kostab kontserdil värskelt ja uudses võtmes, sest traditsiooniline pill ühendab käed elektroonikaga.

Kava „Organica“ esitleb noorte muusikute ja heliloojate repertuaari, mis seob Maria Fausti džässi ja põhjamaisuse, Malle Maltise elektroonilise ja akustilise laadi, produtsent Sander Möldri moodsa ja võluva helikeele ja ansambli Miljardid kitarristi Raul Ojamaa ambitsioonika elektroonilise muusika.

Tagasi üles