Koidula kool tähistab aastapäeva ja ootab külla vilistlasi
Külalistunnis peab loengu Harvardi ülikooli doktorant

Koidula gümnaasiumi aastapäevanädalal on kooli külastanud paljude aastakäikude vilistlased, kes annavad külalistunde ja praktikume.

FOTO: Erakogu

Tänavu möödub Lydia Koidula sünnist 175 aastat ja pidulikkust lisab Pärnu Koidula gümnaasiumi 285. aastapäev.

Laupäeval, 8. detsembril toimub Koidula gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek, kus päeval on koolimajas spordivõistlused ja “tunnid” õpetajatega ning õhtul pidu Endla teatris.

“Uhke on olla nii väärika kooli vilistlane ja selle direktor. Pärnu Koidula gümnaasiumist on saanud kaubamärk,” on direktor Indrek Kaldo kindel. Kooli aastapäeva puhul on koolis juba kogu nädala külas käinud eri aastakäikude vilistlasi, kes annavad külalistunde ja praktikume.

Meediatundi andis Koidula kooli ühe ajalooraamatu autor, ajakirjanik ja kirjanik Piret Tali, turismiteadmisi jagas noortele Inna Bentsalo Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismiosakonnast, Tartu ülikooli arstiteaduse tudeng Annabel Sarapuu juhendas pipeteerimispraktikumi ja Heiki Reila Tartu ülikoolist kõneles geenitehnoloogiast.

Veel on jaganud kogemusi õpilastega justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna nõunik Margit Juhkam, Henri Daniel Ots, kes tutvustas veemajandusega seotud erialasid, ja turundusvaldkonnas tegev Mark Müürsoo.

Reedel annab külalistunde Yale'i ülikooli lõpetanud ja praegu Harvardi ülikooli astronoomiadoktorant Kristo Ment. IT- ja küberkaitsevaldkonda tutvustavad Ragnar Õun, Andrus Kaarelson ja Hannes Krause riigi infosüsteemi ametist. Kohtumisi jagub teisegi poolaastasse.

“Need loengud on kõik olnud nii huvitavad ja avardanud silmaringi, tore ja hariv vaheldus tavalisse koolipäeva,” jagas koolimeedia noor ajakirjanik Marlene Makarov muljeid.

Laupäeva ennelõunal saavad vilistlased tutvuda renoveeritud koolihoonega Metsa tänaval ning kohtuda kunagiste ja praeguste õpetajatega. Õpilasesindus teeb külalistele ringkäike, oodatakse vaatama näitusi ja osalema spordivõistlustel.

Pärastlõunal on huvilistele avatud samuti kooli kunagine hoone Nikolai tänaval, kus praegu tegutseb Pärnu Vanalinna põhikool.

Tagasi üles