Vabakool sukeldus pühade eel innovatsiooni

Teist aastat koondas Pärnu vabakool innovatsioonipäevadeks huvipakkuvaid ideid, et tutvuda tänapäeva maailmas ilma tegevate tehnoloogiate ja mõtteviisidega.

“Innovatsioonipäevad nagu leiutaminegi on vabakooli loovussuuna osa ja sellega on seotud kõik õpilased ja õpetajad,” ütles vabakooli õppejuht Eha Ristimets.

Õpiti programmeerimise tõdesid ja keskenduti tarkade linnade olemusele. Kogu koolipere tegi tutvust Dashide, MBotide, BlueBotide ja muude tehnoloogiliste vidinatega, uudistati Minifarmi.

30. novembril osalesid robootikaringi lapsed ja 6.–7. klassi õpilased Tallinnas uusi tehnoloogiaid tutvustaval suurüritusel Robotex. „Maailma parim koolipäev!“ õhkasid Ristimetsa sõnutsi esimese klassi poisid tagasiteel Robotexilt.

“Arenev maailm ja saavutused uute tehnoloogiate vallas on teema, mis noori jätkuvalt huvitab. Kui innovatsioonimõtted on käima tõmmatud, ei taha need vaibuda ka siis, kui teemanädal läbi. Panime tähele, et triikraua ajaloost tehtud esitlusele järgnes elav arutelu kokkurullitavast nutitriikrauast, mida maailm vabakooli arvates vajab. Järelikult on vaja see leiutada,” lausus Ristimets.

Tagasi üles