Ajakirjanik, ajalooõpetaja, insener ja muusik teevad valgete meeste souli

Von Dorpati esimene album kannab nime “Kõik jutud”. Kuna ansambel on tegutsenud palju aastaid, soovisid nad albumil luua hea balansi varasemast ja uuemast loomingust.

FOTO: Ailar Uffert

“Kui ansambli Police muusikat kutsuti muusikaringkondades “valgete meeste reggae’ks”, siis ansambel Von Dorpat võiks olla “valgete meeste soul”,” iseloomustas bändi stiili vokalist ja pianist Johannes Vedru. Von Dorpati omamoodi kõlaga saab Pärnus tutvuda reedel kultuuriklubis Tempel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ansambel koosneb ERRi spordiajakirjanikust Vedrust, Viljandi linna ühest aktiivsemast muusikainimesest Henri Lohust, ajalooõpetaja Erki Veikarist ja insener Kaarel Adamsonist. “Kõige rohkem sooviksime ennast defineerida aga nelja sõbrana, kes armastavad muusikat ja muusika tegemist,” võttis pianist seltskonna olemuse kokku. 

Nagu kollektiivi nimigi ütleb, seob Von Dorpati liikmeid ülikoolilinn Tartu, kust teekond üldse kaheksa aastat tagasi alguse sai. “Täpsemalt 2010. aasta septembris, kui mina ja Erki kohtusime Tartu ülikooli ajalooeriala esimese kursuse tudengitena,” lisas pianist. Kollektiivgi on aastate jooksul muutunud, mõni läinud ja teised tulnud: Lohk liitus 2013. aastal ja Adamson aasta hiljem.

Tagasi üles