Autospordiliit tunnustas aasta parimaid

Eerik Pank ja Raimo Lillemets tulid rahvaralli J16 klassis esikohale.

FOTO: Karli Saul

Eesti autospordihooaja pidulikul lõpetamisel Saku Suurhallis autasustati Eesti meistri- ja karikavõistluste esikolmikuid, tänati toetajaid, õnnitleti juubilare ja kuulutati välja 2018. aasta parimad autosportlased, kelle hulgas Pärnumaa rallimehi.

Pärnumaalastest tulid sportralli EMV5 klassis hõbedale Karel Tölp ja Martin Vihmann, kes möödunud aastal olid samas klassis meistrid. "Meie hooaeg Eestis ei läinud plaanipäraselt, kiirus Saaremaa ralli esimesel katsel oli neljandas kurvis hea, kuid kurv oli liiga kitsas. Aga ju on iga halb asi millekski hea," arutles Tölp.

Karel Tölp ja Martin Vihmann tulid sportralli EMV5 klassis hõbedale.

FOTO: Erakogu

Lätis tuli Tölp kaardilugeja Karl Artur Viitraga aga sel aastal meistriks.

Lääneranna valla noormees Eerik Pank sai rahvaralli Eesti karikavõistlustel J16 klassis kaardilugeja Raimo Lillemetsaga esikoha. Galal anti võitjaile karikas.

“Hooajaga oleme väga rahul, sest konkurentidega võrreldes on meil kõige nõrgem auto,” kommenteeris Pank. 

Honda Civic, millega Pank ja Lillemets võistlevad, on vastaste autodest 30 kilovati võrra nõrgema mootoriga. “Žiguli mootori jagu. Konkurentidel on 110kilovatine, meil 81ne, neil plokid sees, mis veab mõlemaid rattaid kaasa ja lühike kast, meil täitsa tavaline,” lisas Pank.

Samuti autasustati Pärnumaa spordiklubi Erki Sport superkrossi superfinaali karikaga Silver Viilast.

Silver Viilas.

FOTO: Karli Saul

Autoralli maailmameistrivõistlustel tänavu kolmanda koha saanud ja Toyota Gazoo Racing meeskonna MM-sarja võiduni aidanud Ott Tänak ja Martin Järveoja said tunnustuse kahes kategoorias. Neile kuulus Karl Siitani nimeline parima rahvusvahelise tulemuse rändauhind rallil ja aasta parima rallimeeskonna tiitel. Aasta noore rallisportlase auhinna viis koju Ken Torn, kes 2018. aastal tegi debüüdi autoralli MMil juunioride JWRC-sarjas. Aasta parima ringrajasõitja auhind kuulus Jüri Vipsile, parima kardisportlase auhind Paul Aronile ja parima driftisportlase karikas Mihkel Norman Tultsile.

Tagasi üles