iDeal kampaania

RMK ootab taas riigimetsast jõulupuud valima

  • Enne metsa minekut tuleks tutvuda riigimetsade kaardiga RMK kodulehel
  • Kuuse eest saab tasuda internetiülekandega või mobiilimaksega
  • Metsas olles tuleb kindlasti järgida kuusetoomise reegleid

Riigimetsa majandamise keskus kutsub ka tänavu jõulude eel inimesi riigimetsa endale sobivat kuusepuud valima.

FOTO: Henn Soodla

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) kutsub tänavu jõulude eel inimesi taas riigimetsa endale sobivat kuusepuud valima.

Metsaretke kavandamise muudab lihtsaks RMK koduleht või mobiilirakendus, mille abil on lihtne tuvastada riigimetsa asukoht, tutvuda kuusetoomise suunistega ja puu eest tasuda. Täpsed juhised, riigimetsa kaardi ja muu olulise teabe leiab veebiaadressilt www.rmk.ee/kuuseke.

Enne metsaminekut tuleks tutvuda riigimetsade kaardiga RMK kodulehel või mobiilirakenduses ja teha endale selgeks, kus asub riigimets. Nutitelefonide kasutajad saavad RMK mobiilirakenduse abil metsas kindlaks teha, et asuvad ikka riigimetsas, kus puuduvad looduskaitselised piirangud ja kust võib kuuske võtta. 

Enne metsaminekut tuleks tutvuda riigimetsade kaardiga RMK kodulehel või mobiilirakenduses ja teha endale selgeks, kus asub riigimets.

FOTO: kuvatõmmis

Metsas tuleb kindlasti järgida kuusetoomise reegleid. Jõulupuu tohib võtta sealt, kus tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektritraatide ja vana metsa alt. Kindlasti ei tohi kuuski raiuda metsanoorendikest, kuhu inimesed on nad istutanud või kus neist sirguvad palgipuud. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt istutatud ja hooldatud ning enamasti ühevanused. 

Kuuse eest saab tasuda internetiülekande või mobiilimaksega, enne kaasavõtmist peab puu eest olema tasutud. Kuuse hind sõltub pikkusest: kuni meetrine pühadepuu maksab kolm, ühe- kuni kahemeetrine kaheksa ja kahe- kuni kolmemeetrine kuusk 13 eurot. Sel aastal saab ise riigimetsast tuua ka nelja- ja viiemeetrise kuuse, mis maksavad vastavalt 23 ja 30 eurot. 

Metsa tuleks kaasa võtta saag või kirves ja panna selga ilmaga sobivad rõivad. Kuuske tasuks enne tuppatoomist hoida võimalusel mõnda aega jahedas ruumis, näiteks koridoris või garaažis, nii püsib puu hiljem toas kauem värske. Rohkem juhiseid kuusega ümberkäimise kohta leiab RMK kodulehelt.

Tagasi üles